5 —Informacje praktyczne

Główna część wydarzenia, czyli konferencja Rediscovering the City, odbywa się w piątek 20 marca. Udział jest darmowy, ale liczba miejsc ograniczona i obowiązuje rejestracja. Również na warsztaty 19 i 21 marca należy się zapisać. Pozostałe wydarzenia są bezpłatne i otwarte.

miejsca
wydarzeń

Miejsca wydarzeń znajdują się w ścisłym centrum miasta. Biorąc pod uwagę korki i dużą liczbę ulic jednokierunkowych, a także to, że wszystkie miejsca wydarzeń leżą w odległości maksymalnie 12 minut pieszo od dworca kolejowego, polecamy poruszanie się po Katowicach pieszo.

dojazd

Konferencja Rediscovering the City odbywa się na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego przy ulicy Jordana 18 (obok katedry).

Z DWORCA KOLEJOWEGO

Spacer z dworca kolejowego do miejsca konferencji potrwa zaledwie 10 minut, najlepiej skorzystać z południowo-wschodniego wyjścia (tunel pod peronem 4) i pójść ulicą Kościuszki wzdłuż torów tramwajowych lub skorzystać z tramwaju nr 6, 16 lub 36 i wysiąść na przystanku Katowice Jordana.

Z DWORCA AUTOBUSOWEGO

Z dworca autobusowego przy ul. Piotra Skargi najłatwiej przejść na Rynek (ok 5 minut) i skorzystać z tramwaju nr 6, 16 lub 36 w kierunku Brynowa. Należy wysiąść na przystanku Katowice Jordana.

Z RYNKU

Spacer z Rynku zajmie ok 15 minut. Warto skorzystać z tramwaju nr 6, 16 lub 36 w kierunku Brynowa. Należy wysiąść na przystanku Katowice Jordana.

noclegi

Znalezienie hotelu w cenie około 200 zł nie powinno stanowić problemu, osobom szukającym tańszych noclegów polecamy następujące lokalizacje:

  • Hostel Katowice Centrum
  • Jopi Hostel
  • Hostel Patria
  • Hostel Katowice 24
  • Pokoje Gościnne AWF Katowice