o konferencji

Tematem wydarzenia są nowe metody badania, opisywania, poznawania, odkrywania i oswajania miasta. Interesować będą nas przede wszystkim rozwiązania oddolne i społecznościowe, wykorzystujące technologie przetwarzania danych. Zapytamy o to, czy w niedalekiej przyszłości dadzą one mieszkańcom realny wpływ na planowanie i kierunki rozwoju naszych miast. Szczególną uwagę poświęcimy projektom realizowanym w Europie Środkowej, obserwując lokalny kontekst zastosowania uniwersalnych i używanych globalnie technologii.

w ramach konferencji

Głównym pretekstem do organizacji konferencji Rediscovering the City jest podsumowanie działań prowadzonych przez Medialab Katowice od 2014 roku, a także obchody 150 urodzin miasta realizowane przez Instytucję Katowice – Miasto Ogrodów. Konferencja odbywa się 20 marca w piątek, ale w pozostałych dwóch dniach (w czwartek i sobotę) przygotowaliśmy wiele wydarzeń towarzyszących.

20

wykładów i prezentacji

na temat nowych technologii i transformacji miast, w tym case studies oraz projekty zrealizowane przez Medialab Katowice.

250

uczestników konferencji

z całej Polski: miejscy aktywiści, badacze miasta, urzędnicy, projektanci – okazja do dyskusji i zdobycia nowych znajomości.

9

krajów

reprezentowanych przez uczestników konferencji: Czechy, Niemcy, Hiszpania, Holandia, Polska, Serbia, Słowacja, Stany Zjednoczone, Węgry.

5

wydarzeń towarzyszących

przygotowanych przez Medialab Katowice: wystawa o historii Katowic, dwa warsztaty, uruchomienie neonu i promocja kroju pisma dla Katowic.